Porady dietetyka

Dział "Porady Dietetyka" został stworzony na podstawie najczęściej zadawanych przez Państwa pytań dotyczących zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo pozwoli on na rozwianie Waszych wątpliwości w kwestiach diety i nie tylko...

 

Uwaga na interakcje leków z żywnością!

Czy wiesz, że wiele grup produktów spożywczych wchodzi w silne interakcje z popularnie przez nas stosowanymi lekami, takimi jak choćby aspiryna, czy większość antybiotyków? Pokarmy mogą nasilać lub też osłabiać działanie leku, co często prowadzi do niepożądanych skutków zdrowotnych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć na jakie produkty należy zwrócić uwagę podczas przyjmowania leków zachęcamy do lektury.

więcej...

Wskazówka tygodnia

Wskazówka tygodnia to rada skierowana do Was pisana przez naszego dietetyka odnośnie odżywiania. Jest ona dostosowana do pory roku i aktualnych trendów. Zawsze znajdziesz tu przydatną informację!

więcej...

Mity i fakty dietetyczne

Na koniec coś dla poszukiwaczy prawdy, czyli dla tych którzy chcą rozwiać swe wątpliwości dotyczące słuszności stosowania popularnych zaleceń i rekomendacji dietetycznych. Które z nich naprawdę warto stosować, a które to zwyczajny wymysł wylansowany przez media?

więcej...

Wstydliwe kwestie: gdy występują problemy z wypróżnieniem

Czy zdarza Ci się często mieć uczucie ciężkości w żołądku lub wzdęcia? Jeżeli dodatkowo czujesz, że zbyt rzadko się wypróżniasz może to stanowić poważny problem, który zaniedbywany może narazić się na niemiłe konsekwencje. Na szczęście problemowi temu można zaradzić poprzez odpowiednią dietę co opisano w bieżącym artykule.

więcej...

Czy warto stosować tabletki na odchudzanie?

Osoby pragnące szybko osiągnąć efekt utraty masy ciała często zastanawiają się nad sięgnięciem po środki farmakologiczne, w celu przyspieszenia oczekiwanego efektu. Czy istnieją skuteczne tabletki na odchudzanie? W jakie tabletki warto zainwestować, a które omijać lepiej szerokim łukiem? Nasz dietetyk odpowie na te i inne pytania związane ze stosowaniem farmakoterapii przy odchudzaniu.

więcej...

Jak radzić sobie z efektem jo-jo?

Czy próbowałaś/eś kiedyś diety, której efekt był tylko tymczasowy? Czy po jej zakończeniu Twoja waga w zawrotnym tempie powróciła do tej z sprzed stosowania diety, a wysiłki poszły na marne? Nie zniechęcaj się! W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak uniknąć w przyszłości tego efektu!

więcej...

Do góry