Zdrowie

O zachowanie zdrowia można dbać na wiele sposobów. Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jaki sposób najlepiej chronić je przed chorobami, a jednocześnie poprawić swoją kondycję i wygląd na pewno znajdziesz tu wiele ciekawych informacji.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizycznaW tym dziale dowiesz się jaki wpływ ma aktywność fizyczna na Twoje zdrowie oraz sylwetkę i masę ciała. Dowiesz się też jakich chorób jesteś w stanie uniknąć dzięki wdrożeniu na co dzień kilku prostych ćwiczeń oraz jaki rodzaj sportu jest najbardziej pożądany w chorobach układu krążenia, otyłości oraz wśród osób starszych.  

więcej...

Właściwości zdrowotne wybranych produktów spożywczych

Czy wiedziałeś, że regularne spożywanie cebuli obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych oraz wpływa na poprawę profilu lipidowego? Albo, że grzyby mun popularne w kuchni chińskiej wpływają na rozrzedzenie krwi i zapobiegają zakrzepom? Jeżeli chciał byś się dowiedzieć więcej na temat wyjątkowych właściwości jakie posiadają powszechnie stosowane na co dzień, a często niedoceniane, produkty spożywcze - zachęcam do lektury tego działu!

więcej...

Kluczowe kryteria rozpoznania cukrzycy wg. PTD (Polskie Towarzystwo Diabetologiczne)

Ze względu na wciąż rosnącą liczbę osób chorych na cukrzycę, a co istotniejsze dużą liczbę chorych - nie zadających sobie z tego sprawy, umieściliśmy tutaj informacje ułatwiające rozpoznanie cukrzycy, oparte na zaleceniach Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego z 2012 roku.

więcej...

Do góry