Żywienie

W dziale żywienie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć których produktów ze względu na wysoką kaloryczność powinieneś się wystrzegać lub jakie błędy żywieniowe najczęściej popełniamy wejdź w zakładkę Wpływ żywienia na stan zdrowia.

W ciągu ostatnich lat nieustannie słyszymy, że sport to zdrowie. Media, prasa oraz specjaliści z dziedziny zdrowia i dietetyki od wielu lat  namawiają nas do regularnego uprawiania wysiłku fizycznego - aby utrzymać szczupłą sylwetkę ciała oraz być mniej podatnym na choroby, w tym przede wszystkim tzw. choroby cywilizacyjne jak: otyłość, miażdżyca, cukrzyca itd. Zalecenia te istotnie wpłynęły na  zmianę codziennych nawyków większości z nas, o czym z resztą świadczą setki nowo otwartych siłowni centrum fitness itp. Jak jednak odżywiać się przy zwiększonym wysiłku? Jak wiadomo sport wymaga intensywniejszej pracy mięśni, układu oddechowego, krwionośnego itd.,co wiąże się również ze zmianą sposobu żywienia. Jeżeli chciał byś się dowiedzieć jak odżywiać się w sporcie kliknij w zakładkę Żywienie sportowców.

Prawidłowe, zdrowe odżywianie nierozłącznie wiąże się również z aspektem psychologicznym. Jeżeli jesteś ciekawy jaki wpływ wywierają aspekty psychologiczne na problem powstawania otyłości, czy też na powstawanie tak poważnych chorób jak anoreksja, czy bulimia zapaszmy do działu Psychologia żywienia.

Zachęcamy do lektury!

Do góry