Ile czasu trwa konsultacja dietetyczna?

Pierwsza konsultacja trwa z reguły od 60 do 90 minut (w przypadku konsultacji dla par nawet do 120 minut). Kolejne konsultacje zajmują od 30 do 50 minut i mogą to być wizyty kontrolne, spotkania edukacyjne lub motywacyjne obejmujące zagadnienia psychodietetyki.

Jak wygląda przebieg konsultacji?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad żywieniowo-zdrowotny, analiza wyników badań laboratoryjnych, pomiary antropometryczne, analiza składu ciała, a w razie potrzeby również pomiar ciśnienia i stężenia glukozy we krwi. Na tej podstawie zostanie ustalony optymalny profil diety.

 

UWAGA!

Na pierwszą wizytę zabierz ze sobą wyniki badań laboratoryjnych z okresu ostatniego roku. Jeżeli planujesz zrobić badania przed wizytą, ale nie wiesz jakie, zaleca sie wykonanie profilu podstawowego.


Podczas kolejnych wizyt kontrolowane są bieżące postępy w zakresie zmiany nawyków żywienowych. Spotkania te dostarczą Ci motywacji do utrzymywania zdowych nawyków żywieniowych. Na każdej wizycie odbywa się również pomiar z analizą składu masy ciała. 

 


WRÓĆ

Do góry