Mgr Barbara Dąbek - Dietetyk Kliniczny

Jestem absolwentką kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu jak i Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w specjalizacji Żywienia Człowieka i Jakości Produktów Spożywczych. Poza wiedzą teoretyczną z zakresu dietetyki i jakości produktów spożywczych posiadam również bogate doświadczenie w pracy z Pacjentem, które zdobyłam odbywając praktyki m.in. w Szpitalu Klinicznym, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, Poradni Diabetologicznej. 

Oprócz tego od ponad 4 lat prowadzę własny gabinet dietetyczny we Wrocławiu, w którym pomagam Pacjentom przede wszystkim z chorobami autoimmunologicznymi (Hashimoto, Reumatoidalne Zapalenie Stawów, Łuszczyca, Toczeń rumieniowaty układowy) jak i osobom zmagającym się z insulinoopornością,cukrzycą typu 1, cukrzycą typu 2, hipoglikemią reaktywną, kobietom z PCOS oraz innymi problemami związanymi z trudnością z zajściem w ciążę, dną moczanową i wieloma innymi przypadkami chorobowymi, w tym również nowotworowymi. 

Osoby zmagające się z Hashimoto zapraszam również na mojego bloga poświeconego diecie i suplementacji w tej chorobie

http://hashimotodieta.pl/


Na bieżąco uczęszczam również na szkolenia z zakresu m.in. psychologii odżywiania, dietetyki sportowej, chorób tarczycy, zaburzeń gospodarki hormonalnej i innych przydatnej w mojej codziennej praktyce. 
Moim priorytetem jest udzielanie fachowej pomocy w osiąganiu takich celów jak: poprawa wyników badań lekarskich, zmniejszenie masy ciała, optymalizacja osiągnięć sportowych oraz przede wszystkim trwałe wyrobienie zdrowych nawyków, które procentują w życiu codziennym wzmocnionym poczuciem własnej wartości, większą wydajnością i lepszym samopoczuciem.

 

Zapraszam do kącika wiedzy!

Dieta

To obszerny dział zawierający opis tego jak powinniśmy się odżywiać w zależności od stanu fizjologicznego naszego organizmu.

Żywienie

Zawiera informacje na temat najczęstszych błędów żywieniowych. Przekonaj się czy i Tobie zdarza się wpaść w czyhające na każdym kroku pułapki żywieniowe i dowiedz się jak ich uniknąć!

Zdrowie

Aktywność fizyczna często, pełni równie ważną rolę w leczeniu chorób co właściwa dieta i stosowana farmakoterapia. Przekonaj się sam!

Porady Dietetyka

Jak uniknąć efektu jo-jo? Czy warto stosować tabletki na odchdzanie? W jakie reakcje wchodzą leki z żywnością? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela nasz dietetyk.

Do góry