Mgr Barbara Dąbek - Dietetyk Kliniczny

Witam serdecznie na stronie Poradni Dietetycznej IDM – Indywidulane Diety Medyczne. Nazywam się Barbara Dąbek i jestem absolwentką zarówno Dietetyki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, jak i Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym. Poza wiedzą teoretyczną z zakresu dietetyki i jakości produktów spożywczych posiadam również bogate doświadczenie w pracy z pacjentem, które zdobyłam odbywając praktyki m.in. w Szpitalu Klinicznym, Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, Wojewódzkim Zespole Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, Poradni Diabetologicznej oraz udzialając pomocy swoim Klientom. Jako, że dietetyka jest stosunkowo młodą dziedziną, która wciąż prężnie się rozwija, na bieżąco poszerzam swoją wiedzę poprzez uczęszczanie na liczne konferencje naukowe i szkolenia. Jestem również członkiem organizacji Slow Food Dolny Śląsk, która zajmuje się promowaniem regionalnej, niezanieczyszczonej, zdrowej żywności.

Moim priorytetem jest nie tylko udzielenie fachowej pomocy w osiąganiu indywidualnych celów, takich jak m.in. poprawa stanu zdrowia, trwała utrata masy ciała, czy optymalizacja osiągnięć sportowych, ale przede wszystkim edukacja żywieniowa pacjentów i motywowanie ich do zmiany trybu życia na zdrowszy. Dzięki wsparciu i motywacji można wykształcić dobre nawyki żywieniowe na stałe, co w praktyce przekłada się na m.in. lepsze odżywienie organizmu i zachowanie młodego wyglądu i dobrego samopoczucia na dłużej.

W czasie konsultacji dietetycznych, poza zapoznaniem się z Twoim stanem zdrowia i przyzwyczajeniami żywieniowymi, staram się również dowiedzieć jakie są Twoje preferencje kulinarne oraz jaki tryb życia prowadzisz, dzięki czemu dieta jaką przygotowuję, jest nie tylko ściśle dostosowana do Twojego stanu zdrowotnego, ale też uwzględnia Twoje upodobania kulinarne oraz aktywność prowadzoną na co dzień.

Zapraszam do kącika wiedzy!

Dieta

To obszerny dział zawierający opis tego jak powinniśmy się odżywiać w zależności od stanu fizjologicznego naszego organizmu.

Żywienie

Zawiera informacje na temat najczęstszych błędów żywieniowych. Przekonaj się czy i Tobie zdarza się wpaść w czyhające na każdym kroku pułapki żywieniowe i dowiedz się jak ich uniknąć!

Zdrowie

Aktywność fizyczna często, pełni równie ważną rolę w leczeniu chorób co właściwa dieta i stosowana farmakoterapia. Przekonaj się sam!

Porady Dietetyka

Jak uniknąć efektu jo-jo? Czy warto stosować tabletki na odchdzanie? W jakie reakcje wchodzą leki z żywnością? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela nasz dietetyk.

Do góry